Dişi Deveye Ne Denir Bulmaca?(Doğru cevap)

Dişi deve sorusunun ilk altı harfli cevabı arvana kelimesidir. Eğer arvana kelimesi bulmaca ile uyuşmuyorsa diğer cevap kullanılmalıdır. Dişi deve bulmacasının altı harfli ikinci cevabı ise daylak kelimesidir.

Dişi deveye ne denir?

Tüylü devenin erkeğine “Besrek”, dişisine “Maya” denir. Soğuk bölgelerde kullanılan bu hayvanlar tek hörgüçlü ve uzun tüylüdür.

Dişi deve bulmaca ne demek?

Dişi deve:NAKA- MAYA-ARVANA-DAYLAK.

Çıkış nedir bulmaca?

Çıkış bulmaca sorusu için kullanılan en yaygın cevap ise departtır.

Tanrı bulmacada ne demek?

Tanrı Kelimesinin Bulmaca Cevabı Nedir? – Yedi Harfli: Ceberut, Yaradan şeklinde harf harf olarak ayrı ayrı bulmacada karşılaşılmaktadır. Ama en çok karşılaşılmakta olan kelimeler; Allah, Mevla, Rab, İlah, Yaradan ve Hu olarak görülmektedir.

Çift hörgüçlü deveye ne denir?

Çift hörgüçlü deve (Camelus bactrianus) Orta Asya’nın çöllerine özgü iri bir çift toynaklıdır. Aynı zamanda dünyada kalan iki-üç deve türünden biridir. Yabani çift hörgüçlü deve de ayrı bir tür sayılmaktadır. Çift hörgüçlü deve daha uzun tüyleri ve iki hörgüçü ile hecin devesinden ayırt edilir.

Maya yavrusuna ne denir?

Türkiye’de tek ve çift hörgüçlü develerin melezlenmesi ile elde edilen en önemli melezlerden biri Tüylü (ya da Tülü) devedir. Tüylü devenin erkeğine “Besrek”, dişisine ” Maya ” denir.

You might be interested:  Ağrıyan Dişi Ne Geçirir?(Çözüm bulundu)

Torbalı balık ağı nedir bulmacada?

Torbalı balık ağının tek bir karşılığı yani eş anlamlısı bulunmaktadır. 5 harfli olan bu kelime ise Trata şeklindedir.

Ruam ne demek bulmaca?

Sakağı hastalığı özellikle atlarda görülmekte olan bir hastalıktır. Sakağı Bulmaca Cevabı Nedir? Sakağı kelimesine verilmesi gereken cevap Türkçe bir kelime olmayan ” Ruam ” kelimesidir. İngilizceden geçen bu terim sakağı yerine de kullanılmaktadır.

Harekete hazır tetikte ne demek?

Harekete hazır, tetikte:ALESTA.

Yardımcı ne demek bulmaca?

Ulak, hem elçi ve aracı hem de yardımcı anlamına gelir. Sadece erkekler için kullanılan yamak kelimesi yardımcı demektir.

Tanıtım bulmacada nedir?

Tanıtım sorusunun cevabı sorulduğu zaman ilk olarak akla başka kelimeler gelse de bu sorunun cevabı lansman olarak geçmektedir.

Saygı bulmacada ne demek?

Saygı bulmacasının yedi harfli cevabı ihtiram kelimesidir.

Tanrı ne anlama gelir?

Tanrı ya da ilah, özellikle tek tanrılı inançlar tarafından evrenin tek yaradanı ve yöneteni olduğuna inanılan doğaüstü varlık. Çok tanrılı inançlarda genelde ilahların cinsiyeti bulunur ve erkek olanlarına tanrı, dişi olanlarına tanrıça denir.

Sara hastalığının diğer adı nedir bulmaca?

Dört Harfli Cevaplar Sara hastalığı bulmacasının dört harfli cevabı zara kelimesidir.

Sanrı ne demek bulmaca?

a. ruh b. Uyanık bir kişinin, kendi dışında var sandığı ancak gerçekte olmayan olguları algılaması, yaşaması, varsanı, birsam, halüsinasyon: “Olmaz, gerçek olamaz bu yaşadığımız, ya sanrı ya sanrıya çok yakın bir şey.” -A. İlhan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *