Anasayfa / Tasarım / Kedi Sevdalısı Heykeltraş Strayones’tan Tel ile Tasarlanmış Kedi Heykelleri
Kedi Sevdalısı Heykeltraş Strayones'tan Tel ile Tasarlanmış Kedi Heykelleri Sanatlı Bi Blog 33

Kedi Sevdalısı Heykeltraş Strayones’tan Tel ile Tasarlanmış Kedi Heykelleri

Amerika New York merkezli sanatçı Strayones tel ile yaptığı kedi heykelleri ile dikkat çekiyor. Kentsel çevreyi tamamlayan hayvanları çelik tel ile yaptığı heykellerle yaşamın içerisine katan heykeltraş Strayones; şehrin karmaşasını deneyimlemeyi seviyor.

Genellikle hayvan heykelleri tasarlayan sanatçının kedilere özel bir ilgisi var. Şehrin karmaşası ve gündelik hayatta karşılaşılan engelleri aşabilen insani ruhu temsil eden kedi heykellerinin babası Strayones; şehrin hareketliliğine uyum sağlayan çalışmalara da imza atıyor.

Çoğu insan, günümüz dünyasında, engellerin ve karışıklıkların üstesinden gelmek zorunda kalmış, mahvedilmiş ve bitkin hissediyor. İnsanlar, duygu atıkları ve şehir içi yaşamın mücadelesine kadar uzanan yoldan kaçıyor. Bunu temsil etmek için en iyi sembolün kaçık bir kedi karakteri tasarlamak olduğunu belirten Strayones; kedilerin hayattaki rolünü de sorguluyor.

Bağlantılar: Instagram | Facebook | Website

loading...

Başka başka

Mural İstanbul Kadıköy Sokak Sanatı Festivali 2017 Sanatçı Rehberi Sanatlı Bi Blog 51

Mural İstanbul Kadıköy Sokak Sanatı Festivali 2017 Sanatçı Rehberi

Kadıköy Belediyesi ve Çekül Vakfının desteği ile gerçekleştirilen Mural İstanbul Festivali kent duvarlarının tuval olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.