Hayranlıkla Dinlediğiniz Şarkılar Birer Afiş Olsaydı Nasıl Olurdu? Sanatlı Bi Blog 36

Hayranlıkla Dinlediğiniz Şarkılar Birer Afiş Olsaydı Nasıl Olurdu?

Yönetmen Viktor Hertz‘in film ve müzikleri kendine has tarzıyla anlattığı bu çalışmaların en önemli sorusu şu: Hayranlıkla dinlediğimiz şarkılar afiş olsaydı nasıl olurdu?

Uppsala, İsveç doğumlu Viktor Hertz 2009 yılında başladığı grafik tasarımı çalışmalarına hobi olarak başlamış.  Çalışmalarında genellikle görsel metaforlar kullanan yönetmen ve grafik tasarımcı Victor Hertz’in beslendiği unsurlar: Pop – Kültür, Hiciv ve Mizah.

Çalışmalarındaki yaratıcılık ve sivri dili ile öne çıkan sanatçı giderek ünlenmiş ve dünya çapında birçok sergi, dergi ve kitapta yer almıştır. 2014 yılında kısa filmler yazmaya ve yönetmeye başlayan Viktor Hertz şu anda kişisel projeleri ile uğraşmakta.

Çalışmalarının özünde sevdiği şarkı ve filmleri afişler ile anlatan grafik tasarımcı; film afişlerini kendine has tarzıyla tasarlıyor. Sevdiği şarkıcıların müziklerini ise yaratıcı bir şekilde betimleyerek izleyiciye sunan sanatçı yaratıcılığını ön plana çıkartıyor.

Sevdiğiniz müzikler birer afiş olsaydı nasıl olurdu sorusunun da cevabını izleyiciye sunan sanatçı yaratıcı düşünmenin de en güzel örneklerini vermiş diyebiliriz.

Yaratıcılığı, ince zekası ve hobileri ile dünyayı daha da güzelleştiren Viktor Hertz‘in derlediğimiz müzik ve film afişleri aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler olması dileğiyle.

Müzik ve Şarkılar

Müzik ve şarkılara dair afişler tasarlayan sanatçı müziğin çağrıştırdıklarını illüstrasyon tarzında tasarlayarak yaratıcı bir şekilde anlatmış. İçerikteki en dikkat çekenler aşağıda.

İlginç Film Afişleri

2014 yılında kısa filmler yazmaya ve yönetmeye başlayan Viktor Hertz şu anda kişisel projeleri ile uğraşmakta olsa da kült filmleri kendine has tarzıyla yorumlayarak afiş tasarımlarını yapmış.

Bağlantılar: Behance | Website | Instagram

Başka başka

Teknolojinin Getirdiği Bireyselliğin Yalnızlığa Etkisini Anlatan Müthiş İllüstrasyonlar

Teknolojinin getirdiği yalnızlığı anlatan siyah beyaz illüstrasyonları ile anlatan Anna Isabella Schmidt‘in arşivi tam bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.