Giyilebilir Sanat - 3D Baskı Teknolojisiyle Üretilmiş Kıyafetler Sanatlı Bi Blog 13

Giyilebilir Sanat – 3D Baskı Teknolojisiyle Üretilmiş Kıyafetler

Kavramsal moda tasarımına yeni bir renk 3D baskı teknolojisinden geldi. Grafik desenlere dayalı 3D baskılı çarpık dijital çizimler 3D yazıcıdan giyime hazır olarak çıkartılıyor.

3D yazıcıdan çıkartılan Fütüristik Modanın etkisindeki bu tarz elbiseler podyumları uzun bir süre işgal edecek gibi görünüyor. Yapılandırılmış simetri, heykelsi siluet ve yumuşak kabarık dokular ile ilham veren bu elbiseler hazır giyim modası için umut vaat edici.

Yıldızlar arası yolculuk yapamıyor olabiliriz ama 3D Baskı Teknolojisindeki gelişmeler endüstriyel üretimi farklı boyutlara taşıyacak gibi görünüyor. “İnsan gücüne gereksinim azalıyor” söylemi içindeki insan kavramı gittikçe eriyor. Tabi ki geriye ne kalır bilinmez ama bu ve buna benzer gelişmeler heyecan verici.

Yine bir 3D Sanatı olan haftanın ilham kaynakları serisi kapsamında 3D Projeksiyonla Yüze Maske Yerleştirme Çalışmalarından En Seçkin Örnekler haberine de göz atmanızı öneririz.

Başka başka

Güzellik ve Saflığın Ön Plana Çıktığı 15+ Renkli Kadın İllüstrasyonu Sanatlı Bi Blog 18

Güzellik ve Saflığın Ön Plana Çıktığı 15+ Renkli Kadın İllüstrasyonu

Güzellik ve saflığın ön plana çıktığı renkli kadın illüstrasyonlarının yaratıcısı grafik tasarımcı Nadine Ghannoum. Yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.