Gary Hovey'den Benzersiz Metalik Hayvan Heykelleri Sanatlı Bi Blog 1

Gary Hovey’den Benzersiz Metalik Hayvan Heykelleri

Sanatçı Gary Hovey, paslanmaz çelik mutfak eşyalarını kaynak tekniğiyle bir araya getirerek parlak hayvan heykelleri oluşturuyor. Hayvanların genel formunu vermek için kaşığın eğriliğini, çatalın ayrıklığını ve bıçağın düzlüğünü kullanıyor.

Heykellerini yaparken genelde hayvanları tercih eden Gary Hovey, tavuk, fil, yunus, balık türleri, deniz canlıları, ayı, karga, deve kuşu ve domuz gibi çeşitli hayvanların heykellerini yapmış.

Anlaşılan o ki; sanatçı yemek araç gereçlerini, yemek yemek için kullanmak yerine işçiliğe dökmeye karar vermiş ve ortaya benzersiz bu hayvan heykelleri çıkmış.

Derlediğimiz en iyi çalışmaları:

İşin en ilginç kısmı ise Hovey‘in bir Parkinson hastası ve kendisinin belirttiği gibi: “hastalığın etkileri ile mücadele etmede icra ettiği sanat onun için bir terapi “.

Annemizin çeyiz sandığındaki gizli çatal kaşık takımı, yalnızca misafirler geldiğinde ortaya çıkmasaydı belki bizler de bu sanata destek olabilir bir gün şirinleri görebilirdik 🙂

Neyse lafı uzatmadan sadede gelelim. Demek ki neymiş efendim: “Engeller sanata engel değilmiş”.

Aynı zamanda bu haber ile ilgili olabileceğini düşündüğümüz 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü için özel haberimiz olan Engelli Sanatçılardan Müthiş Eserler – Engeller Beyinde Başlar haberinide göz atmanızı öneririz.

 

Başka başka

Tersaneleri Gezerek Topladığı Atık Malzemeler ile Oyuncak Tasarlayan Emre Ezelli'den 8 Çalışma Sanatlı Bi Blog 9

Tersaneleri Gezerek Topladığı Atık Malzemeler ile Oyuncak Tasarlayan Emre Ezelli’den 8 Çalışma

Daha önce Hurda Malzemeleri Yaratıcı Eserlere Dönüştüren Türk Heykeltraş: Emre Ezelli haberinde bahsettiğimiz sanatçının’nın bir başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.