Sokakların Yeni Banksy'si Kenny Random'dan Etkileyici Sokak Sanatı Eserleri Sanatlı Bi Blog 36

Sokakların Yeni Banksy’si Kenny Random’dan Etkileyici Sokak Sanatı Eserleri

Yarattığı gizem ve klasik eserleri kendine has üslubu ile sokaklara resmeden sanatçı Kenny Random silüeti ile çalışmalarına gizem katıyor. Özellikle ünlü sokak sanatçısı Banksy‘ye benzer yönleri bulunan Kenny Random, mutluluk ve aşk temaları üzerine çalışıyor. Stil ve gizem açısından kimliğini gizleyen İtalyan sokak sanatçısı çizim tarzı bakımından Banksy’i andırıyor.

Aşk, mutluluk ve kenetlenmeyi ele alan Kenny Random, tema bakımından farklılık gösterse de stil ve gizem felsefesi olarak Banksy‘i örnek aldığı kesin. Daha çok gerilla artist olarak adlandırılan Banksy; savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgınlığını eleştiren mesajlar vermektedir. Kenny Random ise aşk, mutluluk, müzik, hayvan ve çiçek sevgisini tema olarak edinip mutluluğu arayan ama yalnızlığından hoşnut görünmeye çalışan silüeti ile öne çıkıyor.

Ayrıca yaptığı çalışmaların içeriğinde kült sanat çalışmalarını da barındıran sokak sanatçısı; Vincent Van Gogh‘tan Yıldızlı Gece, Hollandalı ressam Johannes Vermeer‘den İnci Küpeli Kız ve Klimt‘ten Öpücük eserleri ile öne çıkıyor.

Sokakların mutlu, çıkarcı siyasetin insanlığı getireceği noktayı önemsemeyen, bireysel mutluluğa önem veren, doğadan zevk almayı bilen yeni Banksy‘si Kenny Random‘dan derlediğimiz çalışmalar var bu yayında. Mutlu ve güzel seyirler. 🙂

Ayrıca yapımda olan yeni internet sitesi ile çalışmalarını daha yakından takip etme imkanı bulabileceğiniz sokak sanatçısı Kenny Random‘un sosyal medya hesapları aktif. Aşağıdan erişebilirsiniz.

Bağlantılar: Instagram | Facebook 

Başka başka

1. Uluslararası Mural İzmir Sokak Sanatı Festivali Başvuruları Açıldı: Koşullar ve Mekanlar Sanatlı Bi Blog 12

1. Uluslararası Mural İzmir Sokak Sanatı Festivali Başvuruları Açıldı: Koşullar ve Mekanlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı” 15 Eylül- 30 Ekim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.