Portekizli Sokak Sanatçısı Odeith'ten 15+ Üç Boyutlu Duvar Resmi ve Grafiti Sanatlı Bi Blog 26

Portekizli Sokak Sanatçısı Odeith’ten 15+ Üç Boyutlu Duvar Resmi ve Grafiti

Üç boyutlu duvar resimleri ile oldukça başarılı sokak sanatı eserlerine sahip olan Odeith‘ten derlediğimiz çalışmalar var bu yayınımızda. Grafiti ve duvar boyama çalışmalarında kullandığı 3 boyut tekniği ile gerçekliğe meydan okuyan sokak sanatçısı Odeith Portekiz merkezli bir sanatçı.

Üç bölüme ayırdığımız sokak sanatı eserlerinin ilki: Öncesi ve sonrası şeklinde paylaşım yaptığı yüzey kaplamalar. İkincisi duvarlara yaptığı üç boyutlu böcek resimleri. Üçüncüsü ise üç boyutlu grafiti ve ünlü yüzlerin portreleri.

1) 3 Boyutlu Yüzey Kaplamalar

Üç boyutlu yüzey kaplamalar ile kaya parçalarını, duvarları uygun derinliğe ulaşacak biçimde tasarlayıp kapsül veya hareketliliği gösterecek bir mekana dönüştürüyor. Ardından yakaladığı derinlik ile 3 boyutlu sokak sanatında çığır açan Odeith; kapsül, kuru kafa veya dinazor fosilleri resmediyor.

2) Üç Boyutlu Böcek Resimleri

Üç boyutlu böcek resimleri ile sokak sanatına minik ama tehlikeli dostlarımızı da dahil eden Odeith gerçekçi boyama stili ile hayranlık uyandırıyor. Özellikle renk canlılığı ve ayrıntıcılığı ile ön plana çıkan sokak sanatçısının üç boyutlu böcek resimleri aşağıda.

3) Grafiti, İllüstrasyon ve Ünlü Yüzlerin Portreleri

Grafiti çalışmalarına ağırlık verdiği dönemde yazının tarzına stili ile derinlik katan Odeith bazı çalışmalarında vurucu üslubunu kullanmaktan çekinmiyor. Özellikle Breaking Bad dizinden tanıdığımız Walker ve Pinkman’ı duvarlara resmeden sokak sanatçısı John Lennon ve Marilyn Monroe’yu da unutmamış.

Bağlantılar: Instagram | Website

Başka başka

Mural İstanbul Kadıköy Sokak Sanatı Festivali 2017 Sanatçı Rehberi Sanatlı Bi Blog 51

Mural İstanbul Kadıköy Sokak Sanatı Festivali 2017 Sanatçı Rehberi

Kadıköy Belediyesi ve Çekül Vakfının desteği ile gerçekleştirilen Mural İstanbul Festivali kent duvarlarının tuval olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.