Karikatür Tadında Yaptığı Sokak Sanatı Eserleri ile Ünlenen Sanatçıyla Tanışın: Millo Sanatlı Bi Blog 25

Karikatür Tadında Yaptığı Sokak Sanatı Eserleri ile Ünlenen Sanatçıyla Tanışın: Millo

Karikatür tadında siyah beyaz çizimleriyle duvarları süsleyen İtalyan sokak sanatçısı Millo (Francesco Camillo Giorgino) ile tanışalım. Özellikle dünyanın birçok yerinde kendine has üslubu ile duvarları mimari ile dolduran sanatçı soft tarzıyla tanınıyor.

Kendi sitesinde bahsettiği üzere:

“İtalyan sanatçı Francesco Camillo Giorgino, Millo adıyla tanınan güleryüzlü sakinleri kentsel ortamlarını keşfe çıkaran büyük ölçekli duvar resimleri çiziyor. Gerektiğinde basit siyah beyaz çizgilerle çizgiler çizer ve çoğu zaman mimari unsurlarını çok katlı resimlerine ekler.”

-C. Jobson, Colossal

Tüm dünyada çeşitli sokak sanatı festivaline ve STK sanat etkinliğine katıldı. ABD, Rusya, Çin, Avustralya, Tayland, Arjantin, Şili, Fas, İspanya, Portekiz, İngiltere, Hollanda, Polonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Ukrayna ve elbette İtalya’da resim yapmaktadır.

Eserleri Los Angeles, Chicago, Berlin, Londra, Amsterdam, Milano, Roma, Floransa ve daha fazlasında sergilendi. 2014 yılında,

Turin’de (IT) 13 çok katlı duvar resmi boyamasını sağlayan B.Art yarışmasını kazandı. 

-K. Brooks, Huffington Post

Tarz olarak çoğu sokak sanatı çalışmasından ayrı bir yapıya sahip olan eserleri bazen çoklu binalar üzerinde bağlantı sağlıyor bazen ise şehrin mimarisine aykırı gelerek hayalleri süslüyor. Genellikle karikatür çizimlerinde kullanılan yumuşak çizimler ile bina duvarlarını süsleyen sanatçı; siyah – beyaz ve renkliliği vurgu yapacağı objeler üzerinde kullanıyor.

İlginç tarzı ile binaları birer karikatür kitabına dönüştüren yetenekli sokak sanatçısı Millo‘dan derlediklerimiz aşağıda. Güzel ve mutlu seyirler olsun.

Bağlantılar: Website | Instagram

Başka başka

Bol Sarılmalı Birbirinden Mutlu Çizimler Sanatlı Bi Blog 23

Bol Sarılmalı Birbirinden Mutlu Çizimler

Bol sarılmalı ve sevgi dolu çizimleri ile içindeki aşkı dışarı vuran sanatçı Christopher David Ryan‘ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.