Dünya'nın İlk Drone Graffitisi: UFO Sanatlı Bi Blog 7

Dünya’nın İlk Drone Graffitisi: UFO

Sanat ve teknolojiyi bir araya getiren, yaratılışın sınırlarını zorlayan drone ile graffiti tasarlayan İtalyan sanatçı Carlos Rato Associati teknolojiyi sanat hizmetine sokarak yenilikler yaratmanın peşinde. CRA ve Carlo Ratti Associati, İtalya‘nın Torino kentinde dünyanın ilk drone graffitisinin binlerce insan tarafından tasarlanan taslağını dronlarla oluşturdu.

Uzaktan kontrol edilen 4 drone ile işe koyulan stüdyo 12 metre genişliğinde 14 metre uzunluğunda bir alanı 2 günde doldurmuş. 3 farklı resim katmanı ile taslak çalışmalarını tamamlayan ekip “Kentsel Peyzajın Geleceği” ana fikri üzerinden çalışmalarını tamamlamış.

Her bir insansız hava aracı sprey boya ile tuval üzerine özel tasarımları çizmiş. Son resim üç katmana bölündü: Hikayeyi betimlemek için gri ton, Torino topluluklarını ve kamusal alanlarını temsil eden eflatun ton ve hikaye anlatımını görsel olarak sarmak için açık mavi ton kullanılmış.

Şehirleşmenin geleceğine ışık tutan bu çalışma tüketim toplumunun teknoloji ile geldiğini fakat teknolojinin üretime nasıl dönüştürülebileceği üzerine bir hayli kafa yoruyor.

Bağlantılar: https://carloratti.com/project/ufo/

Başka başka

15+ Tepetaklak Fotoğrafı ile İlham Veren Sanatçı Costas Spathis Sanatlı Bi Blog 2

15+ Tepetaklak Fotoğrafı ile İlham Veren Sanatçı Costas Spathis

İlham veren fotoğraflarıyla drone fotoğrafları çeken sanatçı Costas Spathis’in arşivinden yazı hatırlatacak çalışmalar var bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.