Yaptığı Kadın Portreleriyle Hayranlık Uyandıran Sanatçıdan 25+ Resim

Yaptığı kadın portreleriyle hayranlık uyandıran işler başaran sanatçı Agnes Cecile kafalarda çiçek açtırıyor. Özellikle kadın portreleri üzerinde çalışan sanatçı Agnes Cecile yaptığı portrelerin çiçekli olmasının yanı sıra nota kağıtları üzerine yaptığı çalışmalarla bizlere daha önce yayınladığımız Nota Kağıtlarını Resimleriyle Süsleyen Öğretmen ile Tanışın: ‘Ursula Doughty’ haberini anımsattı.

Çiçekli kadın portre resimleri yapan sanatçı kadının büyülü doğasını da çiçeklerle tasvir ediyor. Çiçekselliğin doğadan gelen bir güzellik olduğunun altını çizerek kadın bir çiçektir söylemini doğrulayan Agnes Cecile youtube kanalı üzerinden resim çalışmalarının yapılışını paylaşıyor.

Özellikle betonlaşmış toplum algısı içerisinde bulunan evrene büyük katkısı bulunan bu resim çalışmaları ile kadının doğasını ve ilişkilerin özünü anlatmaya çalışan Agnes Cecile; beton kafa vizyonuna botanik ile cevap veriyor. Çalışmalarının başlangıcı olarak kadın portrelerini sade resmeden sanatçı, son zamanlarda sanatını da çiçeklendirmeye başlamış. Özellikle yaptığı çiçekli kadın portreleri eserlerini sunarken çektiği vintage tarzı fotoğraflar ve nota kağıtlarını tuval olarak kullanması ile dikkat çeken narin ressam Agnes Cecile‘den 3 başlığa ayırdığımız resimler aşağıda.

  • #1 Çiçekli Kadın Portre Resimleri
  • #2 Diğer Portre Resimleri
  • #3 Nota kağıtları üzerine yaptığı portre resimleri

#1 Çiçekli Kadın Portre Resimleri:

#2 Diğer Portre Resimleri:

#3 Nota kağıtları üzerine yaptığı portre resimleri:

Bağlantılar: Instagram | Youtube | Facebook

Başka başka

Ünlülerin Karikatürlerini Çizen Armağan Yükselden 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog

Ünlülerin Karikatürlerini Çizen Armağan Yükselden 20+ İllüstrasyon

Yaptığı ünlü karikatürleriyle oldukça sevimli işlere imza atan Türk Çizer Armağan Yüksel‘in arşivine hoş geldiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.