Hareketli Film Sahneleri Nasıl Çekildiğini Gösteren 10 Kamera Arkası Sanatlı Bi Blog

Hareketli Film Sahnelerinin Nasıl Çekildiğini Gösteren 10 Kamera Arkası

Film çekim işinin mutfağında olmayıp da bazı sahnelerin nasıl çekildiğini düşünmeye başlayınca Nasıl çekiyorlar aabi bu filmleri! diyor insan. Ardından düşünmeye başlıyor. Kameranın birini buraya koysa, diğerini şuraya; sahne hareketli olduğuna göre diğer kamera da hareket eder. Hmmm oldu bu i!!! Oha peki bu görüntüyü nasıl almış olabilir! diye devam ediyor bu döngü. Hele bir de görsel hafızaya yatkınsanız zihinde sahne canlandırma, ışık nerede olsa iyi olur analizleri ile devam ediyor silsile.

Star Wars: the Rise of Skywalker, Dolittle, Journey 2: The Mysterious Island, Night at the Museum: Secret of the Tomb, Lucy, Bumblebee ve Doctor Strange gibi filmlerin kamera arkasında neler olduğunu derledik. Hareketli film sahnelerinin nasıl çekildiğini gösteren instagram hesaplarından filmmkrs, thefilmszone ve behind_the_cameras‘ın gönderilerinden derlediğimiz mini video arşivi var bu yayınımızda. İlham verici seyirler.

#1 Doctor Strange

#2 Bumblebee

#3 The Wolverine

#4 Lucy

#5 Journey 2: The Mysterious Island

#6 Dolittle

#7 Star Wars: the Rise of Skywalker

#8 Night at the Museum: Secret of the Tomb

#9 The Invisible Man

#10 1917

#11 Mission Impossible: Fallout

#12 BONUS – THE RAİD 2

Özellikle aksiyon filmlerindeki sahne yönetiminin ne kadar önemli olduğunu gösteren bu sahne arkasında müthiş detaylar var.

Başka başka

UV Işın Altında Yapılan Vücut Boyama Çalışmalarından Etkileyici Fotoğraflar Sanatlı Bi Blog 20

UV Işın Altında Yapılan Vücut Boyama Çalışmalarından Etkileyici Fotoğraflar

John Poppleton ultraviyole ışınlar altında yaptığı vücut boyama çalışmalarını siyah ışıkla fotoğraflayarak etkileyici işlere imza atıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.