Makyaj Malzemeleri ile Beyin Tümörünü Yenen Sanatçıdan Etkileyici Dudak Boyama Çalışmaları Sanatlı Bi Blog 19

Makyaj Malzemeleri ile Beyin Tümörünü Yenen Sanatçıdan Etkileyici Dudak Boyama Çalışmaları

Dudaklarını tuval olarak kullanan makyaj sanatçısı Jazmina Daniel‘in birbirinden eğlenceli çalışmaları ve bir o kadar da anlamlı hikayesi ile karşınızdayız.

Yaptığı çalışmaların en ilginç tarafı ise yaşadıkları. Huffingtonpost‘un haberine göre 15. yaşını kutlamadan önce beyin tümörü teşhisi konan sanatçı tedavi gereği okulu bırakmak zorunda kalıyor. Evde çok fazla zamanının olduğundan bahseden Avustralyalı makyaj sanatçısı bu zamanı makyaj malzemeleri ile oynayarak geçirmeye başlamış. Bu uğraş, çocukluğundan beri güzel sanatlara yatkınlığı olan Jazmina Daniel‘in hastalığını düşünmesini engellemiş ve içindeki tutkuya daha fazla yaklaşmasını sağlamış.

Hastalığın belirginleşmesinden 2 yıl sonra tümör aniden büyümüş. Ardından konuşma ve beyin fonksiyonlarının bir kısmı zarar görmeye başlamış. 17 yaşında -hayatının en önemli anı olsa gerek- ciddi bir ameliyata girmiş. Tümörü o ameliyat sonrası atlattığını belirten Jazmina Daniel; hayatının dönüm noktasını makyaj malzemeleriyle oynamaya başladığı an olarak tasvir ediyor.

Şu an 26 yaşında olan Daniel makyaj ve makyaj malzemeleriyle oluşturduğu sanatın kendisini bu hastalıktan kurtardığını belirtiyor. Yaşadığı bu deneyimi sanatıyla ifade eden Daniel, sanatın hayatta tutucu bir rolü olduğundan bahsetmiş. Özellikle üretkenlik ve hayata sarılmayı yaptığı çalışmalar ile ifade eden makyaj sanatçısı; “İnsanların hayatında kötü bir şeyler olur ama çoğunlukla iyi şeyler olur.” lafının da altını çiziyor.

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi Sanatlı Bi Blog 34

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi

Uzay ve evrenin derinliğini anlatan illüstrasyonlarıyla dijital dünyada fark yaratan sanatçı Eashan Misra‘nın arşivi var bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.