Leonardo da Vinci'nin Kült Tablosu Mona Lisa'ya Yapılmış 20+ İlginç Parodi Yorumu Sanatlı Bi Blog 32

Leonardo da Vinci’nin Kült Tablosu Mona Lisa’ya Yapılmış 20+ İlginç Parodi Yorumu

Leonardo da Vinci’nin kült eseri Mona Lisa‘yı bilmeyeniniz yoktur. Bu yayınımızda bu kült eser hakkında yapılmış en ilginç parodileri derledik.

Mona Lisa Tablosu Hakkında

İtalya’nın Floransa şehrindeki Rönesans sırasında Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine resmedilen Mona Lisa bir yağlı boya portresidir. Duman gibi havaya karışıp yok olmak anlamına gelen Sfumato tekniği ile resmedilen portre halen Paris‘teki Louvre Müzesi‘nde sergilenmektedir.

Mona Lisa‘nın yüz ifadesindeki belirsizlik, kompozisyonundaki duruş, anıtsallık ve atmosferdeki ilginçlikler ile dikkat çeken portrenin orijinal ismi Lisa del Giocondo‘dur. Tablodaki kadın karakter için bir çok görüş öne atılmıştır. Bunlardan ilki Gherardini Ailesi‘ne mensup ve tüccar Francesco del Giocondo‘nun karısıdır. Giocondo‘nun ikinci oğlu Andrea‘nın doğumu anısına tablonun yapıldığı tahmin edilmektedir. Çoğu uzman tarafından ihtimali düşük olarak değerlendirilse de Da Vinci‘nin annesi Caterina Buti del Vacca, Milano düşesi Isabella d’Aragona olma ihtimali üzerinde de durulmuştur.

Gizemini hala korumakta olan Mona Lisa tablosu şüphesiz ki hepimizin ilgisini çeken zaman zaman karşımıza çıkan kült bir eser. Bu eser hakkında yapılmış en ilginç parodilerinden derlediklerimiz aşağıda. Güzel ve eğlenceli seyirler.

Bağlantılar: Pinterest Louvre Müzesi: Mona Lisa

Başka başka

İlkbahara En Çok Yakışan 20+ Renkli Dövme Modeli Sanatlı Bi Blog 29

İlkbahara En Çok Yakışan 20+ Renkli Dövme Modeli

İlkbahara en çok yakışan 20’den fazla renkli dövmenin bulunduğu bu arşivin sahibi jefreenaderali. Klasik sanata …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.