Dil Eğitiminde Profesyonel Çözümler: İngilizce Öğrenmenin 5 Kolay Yolu Sanatlı Bi Blog 9

Dil Eğitiminde Profesyonel Çözümler: İngilizce Öğrenmenin 5 Kolay Yolu

İngilizceyi kolay, sıkılmadan ve profesyonelce öğrenmek isteyenlerdenseniz sizlere önereceğimiz teknikler sayesinde bunu başarabilirsiniz.

Doğru öğrenme yöntemi ile dil eğitiminde profesyonel çözümlere ulaşacağınız 5 öneri ile İngilizce öğrenmenin en kolay yollarına bir göz atalım:

1 . Alpha InnovativeCoaching Solutions ile profesyonel eğitim alın:

Dil Eğitiminde Profesyonel Çözümler

İngilizce öğreniminde klasik metotların ve kalıpların dışına çıkarak, yaşayan İngilizceyi öğrenmeniz için modern yöntemler sunan Alpha InnovativeCoaching Solutions, sizler için profesyonel seviyede dil koçluğu hizmetlerinde bulunmaktadır. Başarılı bir dil koçluğu eşliğinde, siz de İngilizceyi çok kısa bir zamanda, hayli hızlı şekilde öğrenme fırsatına sahipsiniz.

 Dil Koçları Eşliğinde Modern Eğitim

Yaşadığımız zamanda dünyanın hemen her yerinde geçerli bir dil olan İngilizcenin öğrenilmesinin önemi büyük. İngilizceyi profesyonel seviyede, akıcı bir biçimde konuşabiliyor olmak, size birçok yerde avantaj sağlayabilir. Ancak bu seviyede biringilizce eğitimi için gerçekten de alanında uzman, bilgi birikiminin ve tecrübesinin genişliğinin yanında, modern öğretim yöntemlerini kavramış ve bunları başarıyla uygulayabilen bir eğitmene ihtiyacınız olacaktır. Dil koçu, sizlere tüm bu bilgi birikimini ve eğitim yöntemlerini başarıyla aktarabilen bir eğitmendir.

Alpha InnovativeCoaching Solutions bünyesinde hizmet veren dil koçları, yaşam koçluğu veya kişisel koçluk alanlarında gerekli eğitimlerden geçen ICF onayına sahip olan eğitmenlerdir. Bu eğitmenler, alınan eğitimin teorik kalıplardan kurtarılmasına ve günlük yaşamın içerisinde kullanılır bir halde aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

Bireysel İngilizce Eğitimi

Bahsedilen bu niteliklere sahip olarak sunulan eğitimler arasında bireysel İngilizce başlığını taşıyan programlar mevcuttur. Bu programlarda, 6 veya 8 kişiden oluşan sınıflarda, pratik yapmaya dayalı bir sistem ile yaklaşık olarak 3 ay gibi kısa bir zamanda İngilizce öğrenmeniz sağlanmaktadır. Uluslararası platformda onay almış olan eğitmenler sayesinde İngilizce öğrenmek, size hem eğlenceli hem de oldukça kolay gelecektir. Bu sayede kısa zamanda kendinizi ne kadar geliştirdiğinize tanıklık edebilirsiniz.

Farklı Seviyelerde ve İhtiyaçlara Hitap Eden İngilizce Eğitimi

Alpha Innovative Coaching Solutions tarafından sizlere verilen ingilizce eğitimi, genel İngilizce, iş İngilizcesi gibi farklı alanlarda verilmektedir. Buna göre bilim, sanat, finans, turizm ve kültür gibi alanlar hizmet vermekte olan kimseler, bu eğitimlere katılabilirler. Çeşitli meslek gruplarının çalışma yaşamları süresinde faydalanacakları bu eğitimler, firmalara veya bireylere özel olarak sunulan indirim fırsatlarına da sahiptir. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak ve indirim fırsatlarından haberdar olmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

2 . İngilizce Düşünün İngilizce Konuşun

Özellikle gündelik hayatta düşüncelerimizin kelime olan kısmı daha çok maruz kaldığımız dil ile bağlantılıdır. Türkçe konuşulan bir ülkede yaşıyorsak beynimiz otomatikman Türkçe düşünür ve o dilin kalıbına programlanır. Hayatınıza yeni bir dil sokuyorsanız dizi, film ve kitaplardan öğrendiğiniz kelime kalıpları ile düşünebilirsiniz. Beyniniz bir süre sonra o dilin kalıbına uyarlanır ve o şekilde düşünmeye başlarsınız.

İlk başlarda bu süreç Türkçe dil kalıbının İngilizceye çevrilmesi ile devam ederken bir süre sonra düşünce kalıplarında çeşitliliğe dönüşür. Yani ilk başta biraz performans harcarsınız ve bu süreci devam ettirdikçe kendinizi İngilizce düşünürken bulursunuz.

3. Yabancı Dil Yayını Yapan Youtube, Radyo Kanallarını Dinleyin – Dizi ve Filmleri İngilizce Altyazılı İzleyin

Bir çok ilgi alanına yönelik youtube kanalları ve radyo yayını yapan istasyonlar var bunları dinleyerek ve görerek öğrenme seviyenizi yükseltebilirsiniz. Özellikle Edgar Dali’nin Yaşantı Konisinde de bahsettiği üzere göre görsel öğelerin öğrenmeye daha fazla katkıda bulunuyor. Etkileşim ne kadar fazla duyu organına hitap ediyorsa öğrenme de o şekilde daha kalıcı oluyor.

Son dönemde oldukça popülerleşen yabancı dizi izleme kültürü hayatımızın her anında yanımızda. Birçok yabancı dizi ve filmi ingilizce altyazılı veya türkçe dublaj ingilizce altyazılı şekilde izleyebilirsiniz. İlk başlarda anlamadığınızı düşünebilirsiniz. Zamanla beynin dil kalıbına olan duyarlılğı artarak gündelik hayatta düşünme alışkanlıklarınızı bile etkileyecek seviyeye gelecektir.

4. Etkileşimde Bulunun: Şarkı Söyleyin – Yurtdışına Çıkın – İngilizce Konuşan Arkadaşlar Edinin

Yine Edgar Dale’nin Yaşantı Konisine bakacak olursak duyu organlarını kullanma oranına göre:

1% TATMA

2% DOKUNMA

4% KOKLAMA

10% DUYMA

83% GÖRME Oranında öğrenme gerçekleşiyor.

Hafızada kalma oranları ise

10% OKUMA

20% DUYMA

30% GÖRME

50% DUYMA & GÖRME

70% SÖYLEME

90% YAPMA

ile eşdeğer.

Öğrendiğiniz bir bilgiyi daha kalıcı hale getirmek istiyorsanız mutlaka etkileşimde bulunmanız gerekir. Etkileşimde bulunmak araba kullanmayı öğrenmek için pratik yapmaya benzer. Öğrenme süreci içerisinde gösterilen performans başarı için bilgileri psikomotor hale getirmektir. Bunun için dil öğreniminde pratik yapabileceğiniz alanlar oluşturmak en temel noktadır.

İmkanınız var ise yurtdışına gidebilirsiniz.

İngilizce konuşan arkadaşlar bulabilir gün içerisinde sohbetlerinizi ingilizce yapabilirsiniz.

Şarkı söylenip eğlenmeyi de unutmayın. Öğrenmenin en güzel noktası öğrendiklerimizle motive olmaktır.

5. Cesur Olun

Dil öğreniminde en önemli hususlardan biri cesur olmaktır. İngilizceye çalışıyorum fakat yeterli değilim anlayışı ile eyleme geçemezseniz hem motivasyonunuz azalır hem de pratik yapamazsınız. Öğrendiklerinizi unutursunuz.

Mükemmel İngilizce bilmenize gerek yok. Cem Yılmaz’ın da dediği gibi Yabancılar ülkemize geldiğinde mükemmel Türkçe mi kullanıyor. Çultanahmet Çultanahmet 🙂 Etkileşimde bulunma cesareti içerisinde olduğunuzda hem güveniniz yerine gelir hem de yaparak yaşayarak öğrenirsiniz.

Başka başka

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi Sanatlı Bi Blog 34

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi

Uzay ve evrenin derinliğini anlatan illüstrasyonlarıyla dijital dünyada fark yaratan sanatçı Eashan Misra‘nın arşivi var bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.