Haftanın Fotoğraf Albümü: Güner Gülyeşil'den Manzara Fotoğraflarına Büyülü Dokunuş Sanatlı Bi Blog 21

Haftanın Fotoğraf Albümü: Güner Gülyeşil’den Manzara Fotoğraflarına Büyülü Dokunuş

Türkiye Ankara merkezli fotoğrafçı Güner Gülyeşil bu haftanın fotoğraf albümün konuğu. Çektiği fotoğraflarda yakaladığı şiirsel havayı solumamıza fırsat veren Gülyeşil büyülü dokunuşları ile Türkiye’nin doğal güzelliklerini farklı yorumları ile fotoğraflamış.

Kastamonu Ilgaz Milli Parkı, Kapadokya, Konya’daki Lale Tarlaları, Bolu Dağları gibi sayısız doğal güzelliğin bulunduğu yerde muhteşem çekimler yapan fotoğrafçı Türkiye dışında: Amerika ve Fransa’daki çeşitli şehirlerde çekimler yapmış. Şehrin ve doğal güzelliklerin dokusunu çektiği manzara fotoğraflarıyla yeniden dokuyan Güner Gülyeşil; gökyüzünü, yıldızları, bulutları ve su kütlelerini kullanarak şiirsel kompozisyonlar oluşturuyor.

Fotoğraf makinesi olarak Canon 600D kullanan Güner Gülyeşil‘in yukarıdaki fotoğrafı için Google firması kendisine teşekkür iletisi yollamış.”Şehrimizi bu kadar güzel yansıttığınız için, size çok teşekkür ederiz…” Teşekkür içeriği olarak Google’dan böyle bir mesaj aldığını belirten Güner, kendisine en sık sorulan soruya da mükemmel bir cevap veriyor:

En sık aldığım sorulardan birisi, genelde şuna benzer bir şekilde soruluyor: ”Canon 600D kullanıyorum, ben de sizin gibi manzara fotoğrafları çekmek istiyorum, ama giriş seviyesi bu aptal makine ile olmuyor, olmuyor, olmuyor! Sizce hangi makine ile değiştirmeliyim?” Cevap olarak, bu fotoğrafım gibi bazı fotoğrafları gösterip, beğenip beğenmediklerini soruyorum. Sağ olsunlar, bazıları beğendiklerini söylüyorlar. ”O zaman tekrar düşünün” diyorum, ”sorun kullandığınız makinede mi, yoksa o makinenin potansiyelini ortaya çıkarmak için gayret göstermeyen sizde mi?” 🙂 Evet, ekipman bazı durumlarda önemli, ama insanların beğenebileceği görseller yaratmak için; makinenizin limitlerini zorlamak ve biraz da fotoğraf işleme eğitimi almak, hiç de fena bir fikir olmayabilir…

Bağlantılar: Instagram | 500px | Facebook

Başka başka

15+ Tepetaklak Fotoğrafı ile İlham Veren Sanatçı Costas Spathis Sanatlı Bi Blog 2

15+ Tepetaklak Fotoğrafı ile İlham Veren Sanatçı Costas Spathis

İlham veren fotoğraflarıyla drone fotoğrafları çeken sanatçı Costas Spathis’in arşivinden yazı hatırlatacak çalışmalar var bugünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.