Anasayfa / Haftanın Fotoğraf Albümü / Fotoğrafçı Christina’dan Amsterdam Mimarisini Manzara ile Birleştiren Fotoğraflar
Fotoğrafçı Christina'dan Amsterdam Mimarisini Manzara ile Birleştiren Fotoğraflar Sanatlı Bi Blog 16

Fotoğrafçı Christina’dan Amsterdam Mimarisini Manzara ile Birleştiren Fotoğraflar

Instagram kullanıcısı, fotoğrafçı Christina şehirlerin dokusuna ve mimarisine vurgun. Özellik şehirlerin yapısını anlamlandıran fotoğraflarıyla muhteşem kareler elde eden Christina; Amsterdam‘ın mimari yapısı ile manzarasını birleştiren kompozisyonlar oluşturmuş.

Şehirlerin kendine has kimlikleri ve büyük mimarlar ile anıldığını anımsatan bu fotoğraflar İstanbul‘un Sinan’ı, Barcelona‘nın Gaudi’si, Amsterdam‘ın da Rembrandt‘ın şehri olduğunu anımsatıyor. Hatta ve hatta 17. yüzyılda en parlak dönemini yaşayan Hollanda’nın Amsterdam’ı; Kült tablo İnci Küpeli Kız ile bilinen ressam Johannes Vermeer, Frans Hals ve Rembrandt‘a kucak açmıştır.

Amsterdam, Rotterdam ve diğer Hollanda şehirleri hakkında bilinmesi gereken diğer bir ilginç bilgi ise şehirlerin sonunun “dam” ile bitmesi. “dam” ile biten şehirlerin en karakteristik özelliği zamanında o şehirde akarsunun bulunmasıymış.

Hollanda gezisinden fotoğrafları ile Amsterdam’ın manzarası ve mimarisini birleştiren fotoğrafçıdan derlediğimiz seyir zevki yüksek kareler aşağıda. İlham verici seyirler. 🙂

Bağlantılar: Instagram

loading...

Başka başka

Çektiği Sinematik Fotoğraflarla Yaratıcı Komposizyonlar Oluşturan Sanatçı: Daniel Rueda Sanatlı Bi Blog 34

Çektiği Sinematik Fotoğraflarla Yaratıcı Komposizyonlar Oluşturan Sanatçı: Daniel Rueda

Hareket halinde olmayı ve renklerin fotoğraftaki önemini kompozisyonları üzerinden değerlendiren fotoğrafçı Daniel Rueda’nın arşivine hoşgeldiniz. Mimari …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.