Siyah Beyaz Severleri Mest Edecek 20 Çalışma: Karanlık Dünya'nın Hayal Gücü Sanatlı Bi Blog 33

Siyah Beyaz Severleri Mest Edecek 20 Çalışma: Karanlık Dünya’nın Hayal Gücü

Siyah ve beyaz severleri mest eden çalışmalarla gönüllerde taht kuran sanatçı Mowa‘dan müthiş çalışmalar var bu geceki yayınımızda. Hayata karşı net ve düz duruşu ile basitliğe yepyeni soluklar kazandıran sanatçı siyah beyaz dünya içindeki hayalleri fısıldıyor. Hayatın basitliğine karşı düz durubilen ve karmaşa içine girmeden netlik fikrini her daim önde tutanların renkleri olan siyah ve beyaz biraz da mantık aslında. Mantığın dışında iyinin ve kötünün rengi olan bu netlik karşısında fırçasına ve kalemine sürdüğü yaratıcılık ile muhteşem işler başaran Mowa‘nın 20 çalışmasını derledik.

Genellikle hayvanlar alemi üzerine çalışan sanatçı çoğunlukla baykuş ve türevleri üzerine çalışıyor. Deniz canlılarından memeli olan balinalar ile yaptığı ying yangı andıran çizim ve geyikleri kullandığı çift pozlama örnekleri muhteşem. Ayı, kurt, karga, tilki ve kelebek gibi figürlerin bulunduğu çizimleri farklı şekillerde doğası ile resmeden sanatçı Mowa aynı zamanda çifte pozlamalı çizimleri ile hayranlık uyandırıyor.

İyinin ve kötünün, vahşi ve evcilliğin ayrımını siyah beyaz tonları ile yapan sanatçının iki örneği ying yang felsefesine büyük anlamlar katıyor.

Çifte pozlamalı renkli çalışmaları da nefes kesen sanatçının en iyi çalışmalarından örnekler de aşağıda.

Bağlantılar: Website | Instagram

Başka başka

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 33

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon

Yalnızlığın kadın halini anlatan illüstrasyonları ile çiçekli işlere imza atan sanatçı Xuan Loc Xuan‘ın arşivine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.