Babasından Öğrendiği Çizim Teknikleri ile Müthiş Resimler Yapan Genç Sanatçı: "Helen Rose" Sanatlı Bi Blog 28

Babasından Öğrendiği Çizim Teknikleri ile Müthiş Resimler Yapan Genç Sanatçı: “Helen Rose”

Babasından öğrendiği çizim teknikleri ile muhteşem resimler yapan genç sanatçı Helen Rose‘un arşivine hoş geldiniz. Özellikle yaptığı manzara resimleri ile gönüllerde taht kuran 23 yaşındaki genç sanatçı, babasını izleyerek öğrendiği tekniklerle muhteşem işlere imza atıyor. Manzara resimleri, hayvan ve portreler üzerine çalışan Helen Rose; Game of Thrones‘un Khaleesi‘sini de çizmiş.

16 yaşında geçirdiği Ülseratif kolit hastalığı ile psikolojik olarak oldukça sarsılan Helen Rose çizim ve resmin kendisini hayata bağladığından bahsediyor. Her şey kötü giderken hayat motivasyonunu resim ile bulan genç sanatçı resimlerinde anatomi ve doğaya dair imgelerin bulunmasının hastanede geçirdiği zamana bağlıyor. Hastanede geçirdiği zaman süresince kendi vücuduna ve doğaya dair geniş fikirler edinen genç yetenek kendisini özgür hissettiren tonlara aşık.

Ülseratif kolit, kalın bağırsak içini örten tabakada(kolonda) veya rektumda -kalın bağırsağın son kısmında- iltihaba -şişlik ve ağrıya- neden olan bir hastalıktır.

Şu an fotoğrafçılık üzerine öğrenim görmekte olan Helen Rose‘un kısa ve anlamlı yaşam öyküsünün bizlere bir mesajı var. Zorlukların insanın bakış açısına göre şekillendiğinin en önemli örneği olan Helen Rose, hayata dair muhteşem bir nokta yakalamış. Zorluklar her zaman var,

var oluşun temelinde bulunan felsefe olgusunun ilk harfi de zorluk tünelinden geliyor.

Bizler hayatımızda yaşadığımız olay ve olguları nasıl anlamlandırdığımız ile var oluyoruz. Geçmiş ve gelecek kaygısının ya da hayatımızda var olan kötü bir olgunun bize ne düşündürdüğü ve hayat motivasyonumuzu nasıl etkilediği altı çizilmesi gereken bir nokta. Gününüzü inceleyiniz, düşünce akışınızı izleyiniz, ne düşündüğünüzün farkında olmak düşünce akışınızı yavaşlatacak ve kafanızı boşaltmanıza yardım edecektir. Çünkü bizler düşünmüyoruz; otomatiğe bağlı plan, korkular, koşullanmalar ve eleştirilerimizle var oluyoruz.

Evet ya geleceği düşünüyoruz ya da geçmişi. Koşullanmalar, korkular, kendimizi eleştirdiğimiz kötü sözler ile bugün bunlar yapılacak, geleceğe dair planlarım, gelecek vizyonuma uyuyor muyum, uymuyorsam neresindeyim, eve giderken almam gerekenler…vızır vızır vızır.

Heey! Dur artık! Yavaşla! Otobüsü durdur ve in!

Anda kal, kahve içiyorsan tadını çıkart, iş yapıyorsan odaklan, gazete okuyorsan orada kal, geçmiş ve geleceği bir kenara bırak. O anın tadını çıkart ve olumlu özelliklerine odaklan gerisi yavaş yavaş gelecektir. Hayatımıza çıkan olumsuzlukları hangi fikir damgası ile ruhumuza işlediğimiz ve ardından gelen fırsatları görebilmek kendi elimizde. Umarım anda kalır, anın kokusunu deneyimlersiniz. Uzun bir yazı oldu ama anda kalınca akıyor işte. Güzel ve mutlu geceler. 🙂

Bu haberi beğendiyseniz:

→ Makyaj Malzemeleri ile Beyin Tümörünü Yenen Sanatçıdan Etkileyici Dudak Boyama Çalışmaları

içeriğine de göz atabilirsiniz.

Bağlantılar: Website | Instagram | Facebook

Başka başka

2020 Yılının En İyi Su Altı Fotoğrafçısı Greg Lecoeur ile Su Altı Keşfi Sanatlı Bi Blog 32

2020 Yılının En İyi Su Altı Fotoğrafçısı Greg Lecoeur ile Su Altı Keşfi

Tamamen su tutkunu bir fotoğrafcı Greg Lecoeur yerin altındaki dünyayı fotoğraflarıyla aydınlatıyor. Özellikle hayalini gerçekleştirmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.