Teknolojinin Düşünce Biçimimizi Nasıl Etkilediğini Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 26

Teknolojinin Düşünce Biçimimizi Nasıl Etkilediğini Anlatan 20+ İllüstrasyon

Daha önce teknoloji illüstrasyonlarıyla sitemizde yer verdiğimiz Sergio Ingravalle‘nin serisini devam ettiriyoruz. Daha önce Teknolojinin Hayatımıza Etkilerini Anlatan 20+ İllüstrasyon: Sergio Ingravalle içeriğinde bahsettiğimiz yetenekli çizer yeni illüstrasyon serisi ile aşağıda.

Özellikle kırmızı fon üzerine beyaz ve siyah tonlarında ikonik yerleştirmeleri ile teknolojinin gündelik hayatımıza etkisini anlatıyor. Uzay, bilgisayar, yapay zeka, sosyal medya ve kazanma azminin iç huzuru bulmaya engel olduğunun altını çizen Sergio Ingravalle maddi dünyanın ne kadar kalıcı olabileceğini sorguluyor.

Maddi Gerçekliğe Bağladığımız Mutluluk ve Rahatlık

Gündelik hayatımızda isteklerimiz ve yarattığımız olasılıklar zincirine bir göz atarsak cevapların bizleri tatmin etmediğini fark ederiz. İsteklerimiz sonucunda madde elde edersek mutluluğu yakalayabileceğimiz koşulundan yola çıkan zihin geleceğe bağlanarak bizlerin şimdide vuku bulmasını engeller. Örnek verecek olursak:

Arabam olursa mutlu ve rahat olacağım.

Araba = Maddi bir istek

Arabanın getirecekleri = Mutluluk ve Rahatlık

Zamanla olan ise:

Arabanın elde edilişindeki ilk süreçte yüksek mutluluk ve rahatlık duyan zihin zamanla görmeye alıştığı maddi bir gerçeklik için yeni bir istekte bulunur ve sönme yaşanır.

Manevi Düzeyde Yüksek Titreşimde Bulunanlarda Süreç Nasıl İşliyor

Peki ya bu koşulda mutlu ve rahat olduğu için araba istenir ise ne olur:

Mutlu ve rahatlığı hayatında anda kalarak yaşayabilen yada buna ulaşma arzusu içerisinde pozitif gerçeklikte bulunan birey anın tadına daha yakın diyebiliriz. Maddi gerçekliğe bağlamadığı zihnini geleceğe projekte etmeyen kişi mutluluk ve rahatlık içerisinde doğal süreci yaşar. Hayatındaki bolluk ve bereketin farkına varıp hataları fırsata çevirme olanağı duyar.

Bir nevi hazırbulunuşluluk seviyesinin yüksekliği hayattan tat alma oranını yükseltir. Maddi koşullar yerine içeride bulunan bolluk bereket dışarıda her türlü vuku bulur. Sınırları genişlemiş zihin sınırları geniş bir yaşam oluşturur.

Yani özetleyecek olursak maddi istekler ardına bağladığımız manevi koşullar zamanla kaybolur fakat manevi olarak yüksek bir titreşimdeysek maddi bolluk ve bereketin gelme olasılığı ve yaşamdan tatmin olasılığımız artar.

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.