Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Siyah Beyaz İllüstrasyonlarla Sadeliğin Tanımını Yapan 20+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 26

Siyah Beyaz İllüstrasyonlarla Sadeliğin Tanımını Yapan 20+ Çalışma

Siyah beyaz dünyanın kesinliği içerisindeki gizemi keşfetmeye olanak sağlayan sanatçı Harry Manning‘in arşivine hoş geldiniz. Özellikle sadeliğin ve kesinliğin tanımını yapan sanatçı, düz hatlar ile basitliğin kolay elde edilemeyecek bir yetenek olduğunun altını çiziyor.

Siyah beyaz ne kadar alışılmış ve basitliğin algısını oluştursa da, renk düzeni içerisinde bulunan dünyanın ihtiyacı olan bir olgu. Ortada olmamanın kesinliğini anlamlandıran siyah ve beyaz bir kararın da tanımı.

Bilinen üzerine ışık formunda beyaz, renklerin birleşimi; siyah ise ışıksızlığın tanımı. Bir yanda bütün renklerin birleşiminden oluşan sadelik, diğer yanda hiçbir rengin yokluğu içerisinde bulunan kesinlik. İki farklı dünya algısının buluştuğu tek nokta. Bizlere sunduğu değer ise bakış yönünde şekillenen bilinç dünyası. Yani olanlara ve olacaklara yüklediğimiz anlamın değeri: Işıksızlık veya bütün ışıkların kabulü. Bu insanın sevgi formuna ne kadar yaklaştığı ile alakalı. Sevginin hangi tarafta olduğu ise bir yanılsama. Bilincin yarattığı illüzyon. Sevgi hepsinin birleşimi ve ortak noktası. Yaradılışın özü.

Bakış açısı üzerinde şekillenen dünyanın en güzel tanımı olan siyah ve beyazın gücünü gösteren 20’den fazla illüstrasyon aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler olsun.

Bağlantılar: Instagram | Website

Başka başka

20+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Gerçekliğe Mizahi Bakış Sanatlı Bi Blog 28

20+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Gerçekliğe Mizahi Bakış

Dijital siyah beyaz illüstrasyonları ile gerçekliğe mizahi bakışı yansıtan Fransız sanatçı LLD Graphisme‘nin arşivine hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.