Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Politik Karikatürleriyle Öne Çıkan Sanatçı Gatis Sluka'dan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 26

Politik Karikatürleriyle Öne Çıkan Sanatçı Gatis Sluka’dan 20+ İllüstrasyon

Politik karikatürleriyle öne çıkan sanatçı Gatis Sluka oldukça ilginç illüstrasyonlar oluşturmuş. Küresel çapta ülkelerin çıkarları uğruna yaptıklarını anlatan illüstrasyonları ile Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeyi eleştirmiş. Suriye‘deki savaş, Avrupa Birliği ve İngiltere arasındaki ilişki, Resmi kurumların Otomotiv sektörüne baskısı ve birçok güncel konuya değinen Gatis Sluka sivri dili ve cesurluğu ile ön plana çıkıyor.

Daha 1. sınıfta karikatür çizeri olmayı istediğini fark eden Gatis Sluka o zamanlardan beri insanları karikatür dünyasında hayal edip; büyük burunlu, koca kafalı ve dört parmaklı hayal ediyormuş. Zaman ile kendisini geliştiren karikatürist çalışmalarını bir yerlere göndermeye karar vermiş. Daha doğrusu ikna edilmiş. 🙂 1993 yılında çeşitli gazetelerde boy gösteren karikatürlerini zamanla popüler olmaya başlayarak dergiler ve önemli gazeteler için çizmeye başlamış.

Hayallerinin peşinden giden Gatis Sluka‘nın sivri dili ve vurucu politik karikatürleri aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler olması dileğiyle.

Bağlantılar: Website | Behance | Tumblr | Instagram

Başka başka

Güzellik ve Saflığın Ön Plana Çıktığı 15+ Renkli Kadın İllüstrasyonu Sanatlı Bi Blog 18

Güzellik ve Saflığın Ön Plana Çıktığı 15+ Renkli Kadın İllüstrasyonu

Güzellik ve saflığın ön plana çıktığı renkli kadın illüstrasyonlarının yaratıcısı grafik tasarımcı Nadine Ghannoum. Yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.