Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Not Defterine Çizilmiş 25+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Bir Kadının Hayal Dünyası
Not Defterine Çizilmiş 25+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Bir Kadının Hayal Dünyası Sanatlı Bi Blog 30

Not Defterine Çizilmiş 25+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Bir Kadının Hayal Dünyası

İtalyan çizer Serena Notartomaso‘nun kaleminden çıkan siyah beyaz illüstrasyonlar ile kadının içsel dünyasına yolculuk yapıyoruz. Özellikle sadeliği siyah beyaz illüstrasyonları ile anlatan sanatçı yarattığı kadın figürü ile kendi yaşamından kesitler sunuyor. Bir kadının mutsuz dünyasını özetleyen bu çalışmalar dipte olmanın anlamını sorgulatırken Fight Club‘taki o muazzam repliği de akıllara getiriyor:

Sadece her şeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz.

Kaybedişi umursamayan ve yaşamına mutluluk deyimi kondurmak isteyen bir kadının çıkış yolunu bulamayışını anlatan sanatçı özgür kalmanın veya özgürlüğe açılan kapının ne olabileceği konusuna yaklaşım tarzı ile benzersiz bir dünya yaratmış diyebiliriz.

Siyah beyaz illüstrasyonları ile bir kadının kayboluşunu betimleyen Serena Notartomaso mutluluk ile hüzünlü olmanın arasındaki köprünün bağını kopartıyor da diyebiliriz. Bu seyir zevkli yüksek ve bir o kadar da derin illüstrasyonlardan derlediğimiz 40 tanesi aşağıda. Güzel ve ilham verici seyirler.

Bağlantılar: Website | Instagram

loading...

Başka başka

Leo Rebolledo Gündelik Eşyaları Kullanarak Birbirinden İlginç İllüstrasyonlar Tasarlıyor Sanatlı Bi Blog 27

Leo Rebolledo Gündelik Eşyaları Kullanarak Birbirinden İlginç İllüstrasyonlar Tasarlıyor

Leo Rebolledo gündelik eşyaları kullanarak birbirinden ilginç illüstrasyonlar tasarlıyor. İçerik olarak kullandığı yeşillik, açacak, mandal, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.