Kötülerin Sevgiye İhtiyacı Var: Hikayedeki Kötü Karakterlere Sevgi Veren İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 51

Kötülerin Sevgiye İhtiyacı Var: Hikayedeki Kötü Karakterlere Sevgi Veren İllüstrasyonlar

Tasarımcı Naolito – gerçek adıyla Nacho Diaz – popkültür karakterlerini illüstrasyonlara dönüştürüyor. Verdiği ince mesajlar ile son dönemin popüler olan kahramanlarını illüstrasyonları ile harmanlayan sanatçı; tasarladığı illüstrasyonları tişörtler üzerine basıyor.

Her hikayede bir kötü karakter vardır. Peki bu kötü karakterlerin içinde hiç mi iyilik yok? Bu karakterleri iyi hale çevirebilir miyiz? soruları ile yola koyulan Naolito bu karakterin belki de sevgiye ihtiyacı vardır düşüncesiyle Kötü Karakterlerin Sevgiye İhtiyacı Var projesine başlamış. Bu proje ile gündeme gelen sanatçı 50’den fazla kötü karaktere değinmiş. “Bu karakterlerin iyi olması için belki de sevgiye ihtiyacı vardır” mottosunu kullanan sanatçı; kötü karakterlere sarılan iyi karakterleri resmederek kitap haline getirmiş. Bu çizimleri çıkartmalara çeviren Naolito, bunları yazıcıyla çıkartma imkanı da sunuyor.

Özellikle oyun dünyasından Mario ve Pokemon; kült film serisi Star Wars; Van Gogh – Starry Night; Küçük Prens ve Doctor Who‘yu illüstrasyonlarında bolca kullanan sanatçı bazı çalışmalarında pop kültür kahramanlarını beraber kullanıyor. Avusturyalı fizikçi Erwin Schrödinger tarafından ortaya atılmış; kuantum fiziğiyle ilgili olan, hakkında çokça tartışma yapılmış düşünce deneyinin kahramanı Schrödinger Kedisi ve Pokemon‘u birlikte kullanması ayrı bir zeka.

Kült kahramanların yanı sıra kendi tasarladığı komik ve ilgi çekici kahramanları illüstrasyonlara dönüştüren Naolito; elementleri, zippoyu, dondurma külahını ve astronotları bolca kullanmış.

Bağlantılar: Website | Kickstarter | Deviantart

Başka başka

Duyguları En Yaratıcı Biçimde Anlatan Sanatçıdan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog

Duyguları En Yaratıcı Biçimde Anlatan Sanatçıdan 20+ İllüstrasyon

Gündelik hayatı bir çok başlık altında inceleyen sanatçı Joey Guidone‘nin ikinci illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.