Hiciv İllüstrasyonları ile Aşk ve Modern Dünya Gerçeklerini Karşılaştıran 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 29

Hiciv İllüstrasyonları ile Aşk ve Modern Dünya Gerçeklerini Karşılaştıran 20+ İllüstrasyon

Aşk ve modern dünyanın yasalarını anlatan ve karşılaştıran bu illüstrasyon serisinin sahibi Gaetano Motisi. Yaptığı vurucu illüstrasyonlar ile dünya gerçeklerini acımasızca eleştiren sanatçı hem siyah beyaz hem de renkli tarzda çalışıyor.

Özellikle beynin nasıl yıkandığı üzerine vurgu yapan Gaetano Motisi daha akılcı nasıl olunur sorusuna da cevaplar arıyor. Aşkın kalben, hayatın beyinsel olduğunun altını çizen illüstrasyon sanatçısının 20’den fazla çalışmasına göz atmadan önce sevginin derinlerine inmek gerekir.

Aşkın tanımını yaparken tekbaşınalık ve yalnızlığın derinlerine inilmeli. OSHO öğretilerinde belirtildiği üzere:

Yalnızlığınla o kadar çok kalmalısın ki o, tek başınalığa dönüşebilsin.

Gerçek Aşk Nedir?

Sözlüklerde yalnızlık ve tekbaşınalık aynı anlama gelir; hayatta ise değildir. Yalnızlık devamlı olarak diğerini özlediğin bir ruh halidir. Tekbaşınalık ise sürekli olarak kendinle birlikte olmanın zevkini çıkardığın bir ruh halidir.

Yalnızlık her zaman endişelidir; bir şeyleri kaçırır, bir şey için yanıp tutuşur, bir şeyi arzular. Tek başına olmak ise dışarı gitmeden, son derece doymuş, mutlu, kutlayan bir halde olmaktır, derin bir tatmindir.

Yalnızlıkta sen merkezin dışındasın. Tek başınalıkta sen merkezde ve köklenmişsindir.

Şimdi, şayet birisiyle yalnızlık çektiğin için bir ilişkiye giriyorsan, o halde diğerini sömüreceksin demektir. Diğeri seni tatmin edecek bir araç haline gelecektir. Diğerini kullanacaksın ve herkes kullanılmaktan rencide olur çünkü hiç kimse burada, başka birisi için bir araç olmak adına bulunmuyor. Her insan evladı kendi içinde bir amaçtır.

Hiç kimse bir eşya gibi kullanılmak için burada değildir, herkes bir kral gibi tapınılmak için buradadır. Hiç kimse başka birisinin beklentilerini yerine getirmek için burada değildir, herkes kendisi, sırf kendisi olmak için buradadır. O yüzden ne zaman bir ilişkiye yalnızlık nedeniyle girersen, ilişki çoktan sallantıdadır. Başlamadan evvel dahi sallantıdadır o. O, ölü doğmuş bir bebektir. Senin için daha çok ıstırap yaratacaktır.

Kaynak: http://www.oshoturk.com/blog/gercek-ask-nasil-gerceklesir/

Yani kıssadan hisse

ne ararsan onu bulur ne yaparsan onunla karşılaşırsın

diyor. Dünyamızın ve yarattığımız gerçekliğin bir parçası olarak hissettiklerimizde ne kadar tatminkar ve köklü olursak tekbaşınalığımız büyük bir aşkın gerçeği olabilir. Gerçeğinizi tekbaşınalığınız ile yaratmanız dileğiyle. İlham verici seyirler olsun. 🙂

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar Sanatlı Bi Blog 35

Kahvenin Hayatımızdaki Yerini Sorgulatan Mistik İllüstrasyonlar

Herkese selam. Uzun bir aradan sonra kahvenin ve mistizmin harman olduğu illüstrasyon serisi ile karşınızdayız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.