Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Dünya'nın Acımasız Gerçeklerine 20+ İllüstrasyon ile Yakından Bakalım: 'Pawel Kuczynski' Sanatlı Bi Blog 31

Dünya’nın Acımasız Gerçeklerine 20+ İllüstrasyon ile Yakından Bakalım: ‘Pawel Kuczynski’

Dünyanın acımasız gerçeklerini yeren illüstrasyonları ile muhteşem çalışmalara imza atan sanatçı Pawel Kuczynski son dönemin trend oyunu Pokemon Go‘yu yerden yere vurduğu illüstrasyonu ile dikkat çekiyor.

Ortadoğu, kapitalizm, siyasilerin arka bahçesi, çevresel sorunlar, küresel ısınma, hayvan ölümleri ve hava kirliliği gibi temalarla illüstrasyonlarına yön veren sanatçı teknolojinin hayatımıza getirdikleri ve siyaset uğruna ölen insanları da unutmamış.

Eleştirilerindeki samimiyet ve korkusuzluk ince zekasının kanıtı olan sanatçı; dünyevi sorunları ince mesajlar vererek yerine ulaştırmış. Çoğumuzun unuttuğu, bastırdığı ve mutluluk uğruna önemsemediği gerçekler olan bu ana başlıklar dünyasal çöküşün de temel sebeplerinden biri olabilir. Özellikle insanın, doğanın ve dünyanın tek sahibiymiş gibi davranması, diğer canlıları düşünmeden çevresel sorunlara sebebiyet vermesi başlı başına bir konu.

Siyasilerin ülke çıkarları uğruna yaptıkları veya yapmaya zorlandıkları arka bahçelerindeki kirli oyunların yansıması olan halka bakış konuşmalarının aslında neyi temsil ettiği ile ilgili yaptığı illüstrasyonu ayrı beğeni toplayan sanatçının ince zekası da ilham verici.

Aslında her bir illüstrasyonu uzun uzun konuşmayı, tartışmayı ve yazmayı gerektirse de sizleri pek sıkmamak lazım. Ama bu ince zekadan çıkan her çizim zekice ve irdelenmeye değer.

Bağlantılar: Website | Facebook

Başka başka

20+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Gerçekliğe Mizahi Bakış Sanatlı Bi Blog 28

20+ Siyah Beyaz İllüstrasyon ile Gerçekliğe Mizahi Bakış

Dijital siyah beyaz illüstrasyonları ile gerçekliğe mizahi bakışı yansıtan Fransız sanatçı LLD Graphisme‘nin arşivine hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.