Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / Chloe Bennett Gündelik Hayatta Kullanılan Eşyaları Yaratıcı İllüstrasyonlara Çeviriyor
Chloe Bennett Gündelik Hayatta Kullanılan Eşyaları Yaratıcı İllüstrasyonlara Çeviriyor Sanatlı Bi Blog 53

Chloe Bennett Gündelik Hayatta Kullanılan Eşyaları Yaratıcı İllüstrasyonlara Çeviriyor

Gündelik eşyalarla yapılmış birbirinden zevkli illüstrasyonların bulunduğu bu haberimizde Avustralya merkezli illüstrasyon çizeri ve küratör Chloe Bennett var. Gündelik eşyaları yaratıcı düşünme biçimlerini kullanarak işlevinden farklı bir görevde kullanan illüstrasyon çizeri Chloe Bennett gözlem biçimlerine yeni yorumlar katıyor.

Özellikle daha önce paylaştığımız Derslerde Okutulması Gereken Yaratıcı Düşünme ve En Seçkin Tasarımsal Örnekler haberine benzer illüstrasyonlar tasarlayan Chloe Bennett dijital ortamda çalışıyor. İllüstrasyonlarında parmakları pasta, silah, çakmak ve zippo gibi objelere benzeten sanatçı modern dünyanın getirisi cep telefonları ve televizyonlara da çatmadan duramamış.

İllüstrasyonlarında kullandığı temalar içerisinde: Beyni prize takılan bir obje olarak düşünmesi, dünyayı yalanması gereken bir dondurma olarak tasvir etmesi ve ezberci sistemin getirilerini intihar ipi olarak resmetmesi ile dikkat çeken Chloe Bennett‘in diğer illüstrasyonları: “Pokemon çılgınlığı, Dil ve İşlevleri, Televizyon Bağımlılığı, Bir Demet Çiçeğin Sebzeli Ömrü, Yaratıcı Gözlük Biçimleri ve kısacası şu yaşadığımız dünyadan zevk almanın gerekliliğini anlatan birçok çalışma.

Bu içeriği beğendiyseniz Belçikalı Film Yapımcısından Gündelik Eşyalar ile Yapılmış Birbirinden İlginç Gölge Oyunları haberine de göz atabilirsiniz.

Bağlantılar: Website | Instagram

loading...

Başka başka

Minyatür Heykellerle Hayatın Zorluklarını Anlatan Isaac Cordal'dan Etkileyici Çalışmalar Sanatlı Bi Blog 39

Minyatür Heykellerle Hayatın Zorluklarını Anlatan Isaac Cordal’dan Etkileyici Çalışmalar

Minyatür heykellerle hayatın zorluklarını, aşkı ve siyasi olayları anlatan sanatçı Isaac Cordal çalışmalarıyla büyülüyor. Özellikle Neandertal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.