Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Anasayfa / Görsel Sanatlar / İllüstrasyon / 20 İllüstrasyon ile Yeni Çağ Gelişmelerinin Psikolojiye Etkileri: Stefania Infante
20 İllüstrasyon ile Yeni Çağ Gelişmelerinin Psikolojiye Etkileri: Stefania Infante Sanatlı Bi Blog 21

20 İllüstrasyon ile Yeni Çağ Gelişmelerinin Psikolojiye Etkileri: Stefania Infante

Gündelik hayatın gelişmeleri ve modernleşmenin insan üzerine etkisini inceleyen Stefania Infante vurucu illüstrasyonlarıyla hayranlık uyandırıyor. Özellikle teknolojinin bireysel yalnızlaşmayı destekleyerek insanı çöküşe götürdüğünün altını çizen sanatçı kadın erkek ilişkilerine de göz atıyor.

İnsan düşünme biçimleri üzerine bir ağ gibi yerleşen alışkanlıkların zihinsel parodiler oluşturduğunu belirten Stefania Infante, düşünme biçimimizin hayat kalitemize doğrudan etkisi olduğunu savunuyor. Zihnimizin düşünme biçimini gündelik meditasyonlar ile desteklersek hangi noktaya takıldığımızı daha net görebilir, düşünsel savaşı yakından gözlemleyebiliriz. Böylece her zihnin takılı kaldığı 4 – 5 düşünceyi daha fazla tekrarladığı ve bu tekrarlanan düşünce kalıplarının da genellikle olumsuz olduğunu fark edebiliriz.

Cidden zihnimiz takılı kalmış plak mı! yoksa biz bu plağı temizleyip olumlu düşünce kalıplarını duygulara bağlayarak yeni çerçeveler oluşturabilir miyiz?

Franz Kafka‘nın Dava kitabında bahsettiği simgesel davanın düşünme biçimlerimize mercek tuttuğunu ve körü körüne savaşın savaşı getireceği gerçeğini yadsımamalıyız. Herkesin hayatından öğrendiği bir çıkarım korkulaştırdığı bir koşullanma vardır.

İlham verici seyirler.

Bağlantılar: Instagram

Başka başka

Dünya'nın İnsanlığa Karşı Savaşını Anlatan 20+ İllüstrasyon: Angryearth Sanatlı Bi Blog 33

Dünya’nın İnsanlığa Karşı Savaşını Anlatan 20+ İllüstrasyon: Angryearth

Son dönemde İklim Değişikliği, Sera Gazı etkisi, Küresel Isınma ve Kutupların Erimesi başlıklarıyla gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.