Türk Dövmeci Koray Karagözler'den Heyecan Verici 20+ Dövme Tasarımı Sanatlı Bi Blog 41

Türk Dövmeci Koray Karagözler’den Heyecan Verici 20+ Dövme Tasarımı

Daha önce bahsettiğimiz Ahmet Cambaz, Mentat Gamze, Eva Krbdk ve Gülşah Karaca‘ya ek olarak Türk Dövmeciler kervanına kattığımız başarılı dövme sanatçısı Koray Karagözler‘in çalışmaları ile karşınızdayız.

Almanya doğumu Türk dövmeci Koray Karagözler renkli dövme tasarımlarıyla heyecan veriyor. Özellikle kullandığı renkler bakımından iç açan ve yaz mevsimini hatırlatan dövme sanatçısı Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Heykel Bölümünü bitirmiş. Kavramsal soyut çalışmalarının yanı sıra üniversitede öğrenciyken dövme sanatı ile ilgilenmeye başlayan Koray Karagözler; sulu boya ve dövme arasında köprü kurarak geleneksel dövme sanatına da yeni yorumlar getirmiş.

Hakkında bölümünde bahsettiği üzere 3 yıla yakın bir süre İstanbul’da yaşamış. Ardından büyük şehrin stresli ve hızlı yaşam tarzı sanatını olumsuz etkilediği için Antalya’ya dönmüş. Sanatçının beslendiği yere önem veren Türk dövmeci Koray Karagözler; yaptığı dövme tasarımları ile resimde kullanılan sulu boya ve dövme sanatını harmanlayarak oluşturduğu çalışmalarından derlediklerimiz aşağıda. İlham verici seyirler. 🙂

Bağlantılar: Facebook | Instagram

Başka başka

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon Sanatlı Bi Blog 33

Yalnızlığın Kadın Halini Anlatan 20+ İllüstrasyon

Yalnızlığın kadın halini anlatan illüstrasyonları ile çiçekli işlere imza atan sanatçı Xuan Loc Xuan‘ın arşivine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.