20+ Felsefi Dövme ile Yaşamdaki Akışkanlığı Anlatan Sanatçı Dima Novikov Sanatlı Bi Blog 34

20+ Felsefi Dövme ile Yaşamdaki Akışkanlığı Anlatan Sanatçı Dima Novikov

Akışkan siyah beyaz tarzı ile mistik ikonların dövmelerini yapan Dima Novikov‘un arşivine hoş geldiniz. Özellikle doğu kültürünü temel alan çalışma arşivi ile akışkanlığı ve tekrarı mürekkebe döken Dima Novikov derinliği ile dikkat çekiyor.

Çoğumuz dövme yaptırmadan önce çeşitli süreçlerden geçeriz. İlk olarak yaptıracağımız dövmenin bir anlamı olmalı. Bu anlam üzerine inşa ettiğimiz kimlik rollerimiz ile başladığımız serüvene anlattığımız ve anlatacağımız hikayelerle devam ederiz.

Kafamızda şekillendirdiğimiz çizginin devamında

  • Renkli dövme mi olmalı?
  • Siyah beyaz mı daha güzel durur?
  • Acaba bu dövme vücudumun neresinde güzel durur?

şeklinde birçok zihinsel süreçten geçeriz. Kimimiz çizgisel dövmeleri, kimimiz renkli dövmeleri, kimimiz minimal dövmeleri sever. Dövmedeki en önemli unsur ise o dövmenin bizim yarattığımız kimlik ile ne kadar uyumlu olduğudur. Bu uyumu sağlamak için incelenecek unsurlar ise dövme modelinin ne olacağı, rengi, büyüklüğü ve nerede nasıl duracağıdır.

Dima Novikov yarattığı siyah beyaz dövme modelleri ile felsefi derinlik içeren içe yönelme ve huzuru anlatıyor. Çoğunlukla kullandığı ikonlar ise üçüncü göz, tekrar, maskeler ve akışkanlık prensibi. Derin anlamlar arayacağınız siyah beyaz dövmeleri felsefi işlere imza atan Dima Novikov‘dan derlediklerimiz aşağıda. Güzel seyirler olsun.

Bağlantılar: Instagram | Website

Başka başka

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul Sanatlı Bi Blog 29

Çiçek Dövmesi Severler İçin 20+ Fazla Model: Haneul

Çiçek dövmesi severler için tattoo_haneul‘un arşivinden derlediklerimiz var bugünkü yayınımızda. Özellikle renkli dövmelerin vücudun çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.