Uçmanın Verdiği Hazzı Deneyimleten 20+ Sürreal Fotoğraf Sanatlı Bi Blog

Uçmanın Verdiği Hazzı Deneyimleten 20+ Sürreal Fotoğraf

Uçmanın verdiği hazzı fotoğraflarına yansıtarak nesnelere hareketlilik kazandıran fotoğrafçı Nicholas Scarpinato’nun arşivine hoş geldiniz. Özellikle çiçek ve balonların uçarken fotoğraflarını çeken Nicholas Scarpinato sürreal çalışmaları ile göz kamaştırıyor.

Sürreal fotoğrafları ile mekan ve zamanın ötesine geçen algısal paradoksları zihnin yanılsaması olarak dile getiren fotoğrafçı, anı yaşamayı tek kare üzerinde betimliyor.

Zamanın varlığını oluşturan bilincin şimdiyi yaşadığını düşlerken hangi cennet veya cehennem üzerinde düşünce balonlarını kurduğu yadsınamaz. Yatay varlık içerisinde algılanan zaman: geçmiş şimdi ve gelecek olarak kategorize edilir. Egonun yok oluşuyla dikey konuma gelebilen zaman algısı      -daha doğrusu zamansızlık algısı – şimdinin üzerinde sabitlenerek anda farkındalık ve öze dönüş yolculuğunu getirir. Değerli bir kitap olan Tanrılar Okulunda bahsettiği gibi:

 

Dünyamız düşüncelerimizle yarattığımız bir tiyatro sahnesidir. Egonun kimlik arama uğraşı ve zamanı yaratma çabası sonucu oluşan bir illüzyonun içerisinde cehennemi yaşayabilir. İnsanları suçlayarak hayatımızda haklılığı arama çabası içine girebiliriz. ——————- Yada ——————- Yaşadıklarımızdan öğrendiklerimiz ile olanın zaten olduğunu kabul ederek yaşamın akışına kendimizi yargısızca teslim edip şimdinin büyüsünü çabasızca yaşayabiliriz. Çünkü o zaman kendi yaşamımızın sorumluluğunu alır, yaradılışımızda bulunan varlığımızın sevgisini hissedebiliriz. ——————— #tanrılarokulu #mucizelerkursu #şimdiningücü #anıyaşamak #alternatiftıp #carpediem #stefanodanna #sözler #alıntı #pozitifdüşünce #sprituel #ruh #kitap #varlığınözü #varlığınözü

Varlığın Özü (@varliginozu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Güzel seyirler olsun. 🙂

 

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

Başka başka

Gerçeküstü İllüstrasyonları ile Derin Mesajlar Veren Sanatçıdan 15+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 23

Gerçeküstü İllüstrasyonları ile Derin Mesajlar Veren Sanatçıdan 15+ Çalışma

Sürreal illüstrasyonları ile hayatı dikey inceleyen sanatçı Quint Buchholz‘un arşivine hoş geldiniz. Özellikle hayali dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.