Michelle Ellis'den Bu Neyin Kafası - Gerçeküstü Fotoğrafçılık Sanatlı Bi Blog

Michelle Ellis’den Bu Neyin Kafası – Gerçeküstü Fotoğrafçılık

Her hafta seçtiğimiz muazzam serilerle Haftanın Fotoğraf Albümünü gün geçtikçe büyütüyor ve ilerletiyoruz. Bu haftaki konuğumuz Michelle Ellis‘den bu neyin kafası çalışmaları 🙂

Kanada Vancouver merkezli fotoğrafçı Michelle Ellis çektiği bu fotoğraflarla genellikle gökyüzünü ve kendini anafon olarak kullanıyor. Renk geçişlerini dijital düzenlemelerle muazzam bir şekilde izleyiciye sunan sanatçının bu fotoğrafları aynı zamanda özgürlük kokuyor.

Bu Albümü Gerçeküstü olarak adlandırmamızın sebebi ise yaptığı çalışmaların hem felsefik hem de iç dünyaya yolculuk yaptıracak cinsten olması.

Çoğu çalışmasında bir objeyi,mekanı veya kişilik profilini transparan olarak kullanarak insanın iç dünyasındaki özgür ruhu izleyiciye sunan Ellis muazzam bir işe imza atmış.

Çoğu portre çalışmasında gökyüzünü aktif olarak kullanan sanatçı, bazı fotoğraf düzenlemelerinde gökyüzünü arkafon olarak kullanıyor bazılarında ise portreyi anafon yaparak gökyüzünü çalışması içine ekliyor.

Yine bir sürreal albüm serisi Laura Makabresku’dan Sürreal Fotoğrafçılık – Peri Masallarını da mutlaka incelemenizi öneririz.

Başka başka

Gerçeküstü İllüstrasyonları ile Derin Mesajlar Veren Sanatçıdan 15+ Çalışma Sanatlı Bi Blog 23

Gerçeküstü İllüstrasyonları ile Derin Mesajlar Veren Sanatçıdan 15+ Çalışma

Sürreal illüstrasyonları ile hayatı dikey inceleyen sanatçı Quint Buchholz‘un arşivine hoş geldiniz. Özellikle hayali dünya …