Köpek Yavruları ve Çiçeklerin Birleşiminden Oluşan 30+ Sevgi Dolu Fotoğraf Sanatlı Bi Blog 53

Köpek Yavruları ve Çiçeklerin Birleşiminden Oluşan 30+ Sevgi Dolu Fotoğraf

Fotoğrafçılığın sevgi hali: Hayvanlar alemi ve bitkilerin aynı karede olduğu 30’dan fazla fotoğrafı derlediğimiz bu yayınımızda sevginin ve sevgiyi göstermenin sadece insani bir duygu olmadığının kanıtı niteliğinde ultra sevimli fotoğraflar var. Sevginin anlam bulduğu ikonlar olan köpek yavrusu ve çiçeklerin muhteşem birleşimine sahip bu büyülü fotoğraflar puppieswflowers adlı twitter kullanıcısına ait.

Çiçeklerle her haliyle mutlu görünen sevimli dostlarımız içimizi ısıtan bu mutluluk portreleriyle sadece insani olarak sahiplendiğimiz bu duyguların, doğanın ve canlıların içgüdüsel özelliği olduğunun altını çiziyor. Özellikle daha önce yayınladığımız Hayvanlar Aleminin Sevgi Dolu Yüzünü Gösteren En Sevimli 15 Pin ve Baharın Gelişini Kutlayan Sevimli Dostlarımızdan 20 Musmutlu Fotoğraf haberlerimizde çokça değindiğimiz sevginin bambaşka halleri.

Sevgiden yaratılan bizlerin içimizdeki sevgiyi, iyiliği ve güzelliği unutarak kendimizi sevmemeyi öğrendiğimiz büyümek kavramının maskesini taşıyoruz kalbimizde ve bu yük arttıkça bedenimize zarar veriyoruz. Hastalanıyoruz, ve lanet olsun hasta olmak istemiyorum diye söylenip olumsuzluğu daha çok çağırıyoruz.

Hangi çocuk veya bebek kötülüğü ve koşullu sevgiyi deneyimlemeden öğreniyor. Model alıyoruz; çevremizdeki acıları, şarkıları, filmleri ve kendimize yakın gördüğümüz insanları… Acı çekmeyi öğreniyor ve ardından bu matah bir şeymiş gibi bunu yüceltiyoruz ve aynada kendimize bakıp ‘Ulan ne çektin be‘ , ‘Senden zaten bir bok olmazdı hala bakıyorum bok bile olamamışsın‘ gibi bir sürü olumsuz cümlemiz oluyor. 

Şu ekşisözlük entrysini unutamam, her şeyi özetliyor.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/61131758

Aynanın karşısına geçiyoruz: göbeğim var, cildim çok bozuk, burnum yamuk, suratım küçük, kalçalarım hiç olmamış, sevgilim yok, yalnızım… gibi bir sürü olumsuz telkin içinde moral sıfır işimize veya okulumuza gidiyoruz. Peki niye aynanın karşısına geçip iyi olan taraflarımıza odaklanmıyoruz. Kendimizi niye sevmiyoruz! Biz içimizdeki sevgiyi neden unuttuk! Kin, nefret, kıskançlık nereden öğrenildi?

Boşverelim. Boşverin.

Beş dakikalığına boşverin!

Aynanın karşısına geçin ve iyi olan fiziksel özelliklerinize odaklanın, şimdi, hemen!

Hiç mi iyi bir tarafınız yok, cidden dipte misiniz!

Mutlu olduğunuz anları düşünün, insanlar sizin neyinizden hoşlanıyor? Ne ile insanları mutlu ediyorsunuz veya siz ne ile mutlu oluyorsunuz? Düşünün! Mutlaka olumlu bir telkin bulacaksınız.

Çünkü uzakta değil, içinizde olanı hatırlamak çok yakında. 

İçimizdeki sevgiyi ve gülümsemeyi hatırlatması adına, kendimden bir parça not düşmek istedim buraya. Belki lafı uzattım, canınızı sıktım veya ‘hadi sende’ dedirttim ama içimizdekini hatırlamak için bir yerden başlamaya ihtiyacımız var. Ve bunu bize hatırlatan bir bebeğin gülüşü, çiçeğin duruşu, bir köpeğin veya hayvanın mutlu oluşu… yakınlaştırıyor bizleri kendimize. Özellikle iki sevgi ikonu köpek yavruları ve çiçeklerin aynı karede olduğu bu albümde sevgiyi daha çok hissedeceksiniz. Unutmadan:

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür,
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür,
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür,
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür,
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür,
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür,
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.

– Mahatma Gandi

Mutlu ve güzel seyirler. 🙂

 
Bağlantılar: Twitter

Başka başka

En İlginç Adaptasyonlara Sahip 8 Hayvan Sanatlı Bi Blog 11

En İlginç Adaptasyonlara Sahip 8 Hayvan

Canlıların yaşadığı çevreye sağladığı kalıtsal özelliklere adaptasyon denir. Her canlı yaşadığı ortama uyum sağlayamaz ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.