Anasayfa / Fotoğrafçılık / Düzen ve Simetrinin Harman Olduğu 11 Mimari Yapı Fotoğrafı – Simetrik Hayaller
Düzen ve Simetrinin Harman Olduğu 11 Mimari Yapı Fotoğrafı - Simetrik Hayaller Sanatlı Bi Blog 7

Düzen ve Simetrinin Harman Olduğu 11 Mimari Yapı Fotoğrafı – Simetrik Hayaller

Macar fotoğrafçı Zsolt Hlinka‘nın oluşturduğu bu serinin ismi Urban Symmetry. Oluşturduğu bu serideki fotoğraflar Tuna Nehri kıyısındaki mimari yapılara ait. Ancak çalışmasını oluştururken evlerin, binaların ve yapıların çevresini temizliyor ve en homojen haliyle koleksiyonuna ekliyor.

Amacı binaların karakteristik özelliklerini ve renk uyumunu daha belirgin bir şekilde ortaya çıkartmak olan Hlinka‘nın simetrik mimari fotoğrafları ruhu doyurup ince ayrıntıları da izlemeye davet ediyor.

Rötuşlarla oluşturduğu bu hayali yapıları, keşif amacıyla değiştiren sanatçı, bir yapının simetrik hayalini de bizlere anlatmaya çalışıyor aslında.

İşin felsefik boyutunu inceleyecek olursak insanın olmak istediği ve olduğu arasındaki farkı anlatan bu çalışmalar, hayal kurmanın, renklerin ve hayal gücünün içindeki gizemi de bizlere sunuyor.

Diğer bir mimari çalışma olan Ya Yaşadığımız Binalar Böyle Olsaydı – Sürreal Mimari çalışmasını da incelemenizi öneririz.

Kaynak: Fubiz      Behance

loading...

Başka başka

Marcus Cederberg'ten Fotoğrafa Bakış Açınızı Değiştirecek Minimal Çalışmalar Sanatlı Bi Blog 40

Marcus Cederberg’ten Fotoğrafa Bakış Açınızı Değiştirecek Minimal Çalışmalar

51 yaşındaki İsveçli minimalist fotoğrafçı Marcus Cederberg‘ten fotoğrafa bakış açınızı değiştirecek bir albüm derledik bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.