Dewey Saunders'dan Meyvelerin Hayal Dünyası Sanatlı Bi Blog 9

Dewey Saunders’dan Meyvelerin Hayal Dünyası

Sanatçı Dewey Saunders ile fotoğrafçı Andre Ruckerı birleştiren bu proje meyveleri kışa hazırlıyor. Kullanılan pastel renk tonları meyvelere farklı bir hava katarken olmak istenilen ile varsayılan arasındaki uzaklığı betimleyen bu çalışma meyvelerin hayal dünyasına vurgu yapıyor.

İşin çok da felsefi boyutuna girmeden hayallerin gerçeğe uzaklığını ele aldığımız zaman, bu aradaki mesafe harekete geçebilme potansiyelinize göre şekillenir çoğu zaman. Kafadaki ideaya ulaşma konusundaki başarı veya başarısızlık hayata verdiğimiz asıl renktir. Hayallerin farklı bir renk olduğunu varsayarsak gerçeğin tonunu da kabullenmek gerekir.

İşte buradaki çalışma; hayatımızda oluşturduğumuz gerçek, hayal ve olunan köprüsüne bir atıftır. Bu üçlü arasındaki renk geçişleri ve yakınlık dengeye ulaşma çabası süresince ne kadar az çaba harcanacağını gösterir.

Unutmamak gerekir ki: Her nesnenin bir hayal dünyası vardır. Önemli olan ise bundan ne kadar uzak olunduğu, hayalin gerçek tadı değiştirip değiştirmeyeceği ve hayal gerçekleştiğinde benliğin etrafında hangi izlerin kaldığı etkenleridir.

(Çok uzattık çoook 🙂 Neyse 🙂

Bu derin çalışmadan en’leri sizin için derledik. Buyrun 🙂

Başka başka

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi Sanatlı Bi Blog 34

20+ Dijital İllüstrasyon ile Düşünceler Arasındaki Boşluğun Mutluluğa Etkisi

Uzay ve evrenin derinliğini anlatan illüstrasyonlarıyla dijital dünyada fark yaratan sanatçı Eashan Misra‘nın arşivi var bugünkü …