Caro Ma'dan Kafa Açan Dijital Kolaj Sanatı Örnekleri: Kafanın Gizemi Sanatlı Bi Blog 28

Caro Ma’dan Kafa Açan Dijital Kolaj Sanatı Örnekleri: Kafanın Gizemi

Glasgow’da yaşayan Paris merkezli sanatçı Caro Ma‘dan kafa açacak kolaj çalışmalarıyla karşınızdayız. Dijital kolaj çalışmalarında sıklıkla kafa yerine değişik figürler kullanan kolaj sanatçısı; siyah beyaz ve renkli karışımları ile oldukça felsefi işlere imza atmış.

Caro Ma‘ya kolaj sanatında ilham verenler: kesilmiş, deforme olmuş parça ve görüntülerin birleşimi. Oluşturduğu kolaj çalışmalarının içeriğinde ise antikalar, eski baskılar, kitaplar, tozlu coğrafya, anatomi ve botanik yer alıyor.

Özellikle bilinmeyen aile fotoğraflarını çalışmalarına monte eden Caro Ma kafalardan çıkardığı ağaçlık veya çiçekler ile muhteşem kolaj çalışmaları oluşturmuş. Hüzün ve ayrılığa da çalışmaları arasında yer veren Caro Ma‘dan derlediğimiz dijital kolajlar aşağıda. Güzel kafalı seyirler. 🙂

Yine benzer bir içerik olan Türk Kolaj Sanatçısı Aysu Bekar’dan Mekanlara Büyülü Hava Katan 30+ Fazla Çalışma haberine de göz atmanızı öneririz.

Bağlantlar: Tumblr | Facebook

Başka başka

İnsan Vücudunu Doğa ile Birleştiren 20+ Kolaj: Monica Carvalho Sanatlı Bi Blog 31

İnsan Vücudunu Doğa ile Birleştiren 20+ Kolaj: Monica Carvalho

İnsan vücudunu doğa ile birleştirerek birbirinden leziz kolaj çalışmaları tasarlayan Monica Carvalho’nun arşivine hoş geldiniz. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.